> Latviski > English > Русски

 
Top interaktīvā karte ar LAU tehniku

 

Vēl šajā ziemas sezonā VAS ''Latvijas autoceļu uzturētājs'' (LAU) plāno izstrādāt interaktīvo karti, kurā ceļu lietotāji varēs redzēt, kur konkrētajā brīdī strādā ceļu uzturētāji.
 
Par to šodien tikšanās laikā satiksmes ministru Uldi Auguli informēja LAU padomes priekšsēdētājs Uldis Reimanis. LAU vadība šodien tikās ar satiksmes ministru, pārrunājot pērn paveikto, kā arī šogad plānoto. 
 
U. Augulis uzsvēra, ka sabiedrība pastiprināti jāinformē par autoceļu uzturēšanas darbiem un to kvalitāti. Ministrs arī īpašu uzmanību pievērsa uzņēmuma gatavībai gaidāmajiem pavasara darbiem, lai laikus, operatīvi un labā kvalitātē notiktu ziemas laikapstākļu ietekmē radušos bedru un plaisu uz ceļiem remontdarbi.
 
Kopumā ministrs tikšanās laikā LAU darbu novērtēja kā intensīvu un mērķtiecīgi vērstu uz attīstību, par ko liecina arī situācijas uzlabošanās pēdējo gadu laikā. Vienlaikus joprojām pastāv izaicinājumi, tostarp laikapstākļu radīto bojājumu uz ceļiem savlaicīga un kvalitatīva novēršana, kā arī sarežģītās situācijas uz grants ceļiem risināšana.
 
Savukārt U. Reimanis tikšanās laikā informēja, ka LAU jau sācis darbu minēto jautājumu risināšanā un patlaban strādā pie tehniskajiem risinājumiem, lai vēl šajā ziemas sezonā sagatavotu interaktīvo karti, kurā ceļu lietotāji varēs redzēt, kur konkrētajā brīdī strādā ceļu uzturētāji. “Mūsuprāt, tas palīdzēs cilvēkiem daudz labāk izprast arī ceļu uzturētāju darbu un būt pārliecinātiem, ka uzturētāji patiešām reaģē laikā un veic savu pienākumu,” sacīja U. Reimanis.
 
LAU valdes priekšsēdētājs Vladimirs Kononovs kā vienu no šā gada ziemas sezonas aktualitātēm minēja, ka biežāk nekā citus gadus laika apstākļu ietekmē uz ceļiem veidojas tā sauktais melnais ledus. Uzturētāju darbu atvieglo veiktās izmaiņas regulējumā un Satiksmes ministrijas rīkojums, kas reglamentē kārtību brauktuvju preventīvai apstrādei ar pretslīdes materiāliem.
 
Lēmumu par preventīvo brauktuves apstrādi LAU pieņem, izvērtējot ceļu meteoroloģiskās stacijas datus un/vai autoceļu apsekošanā konstatēto, ja satiksmes plūsmas maksimuma stundās līdz plkst. 6:00 no rīta gaisa temperatūra ir no +4°C līdz -6°C, kā arī pozitīvas gaisa temperatūras gadījumā konstatējot autoceļa seguma temperatūras pazemināšanās tendenci. Preventīvo apstrādi uzsāk nekavējoties, autoceļa seguma temperatūrai pazeminoties zem +2°C.
 
Tāpat V. Kononovs tikšanās laikā informēja, ka vasaras sezonas laikā LAU veic dažādus valsts autoceļu ikdienas uzturēšanas darbus, kuri gan uz grants ceļiem, gan melnajām segām nodrošina drošākus braukšanas apstākļus, uzlabo pārredzamību ceļu krustojumos, kā arī novērš tālāku ceļa seguma stāvokļa pasliktināšanos.
 
Kopumā 2016.gadā uz melnā seguma ceļiem bedres ir saremontētas 368 900 kvadrātmetru platībā, ceļa nomalēs krūmi izcirsti 148,6 hektāru platībā, tādējādi uzlabojot autovadītājiem pārredzamību ceļu krustojumos, kā arī nomainītas bojātās drošības barjeras 2,2 kilometru garumā un atjaunotas barjeras 2,8 kilometru garumā, paaugstinot satiksmes drošību.
 
Runājot par ziemas uzturēšanas darbiem, V. Kononovs atklāja, ka autoceļu slīdamības samazināšana ziemas sezonā līdz 3.februārim veikta 359 900 kilometru garumā. No sniega kopumā attīrīti autoceļi 107 300 kilometru garumā, savukārt vienlaicīgi šoziem tīrīti un kaisīti autoceļi 149 500 kilometru garumā.
 

 

> Aktualitātes> Par LAU> Uzturēšana> Pakalpojumi> Presei> Kontakti
All rights reserved by VAS “LAU” © 2007.
Design and Development by HES.LV