Bezmaksas diennakts tālrunis par valsts autoceļu tīklu

+371 8000 5555

Apraksts un vēsture

VAS „Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) tika izveidots 2006.gada 6.jūnijā, apvienojot četras kapitālsabiedrības - VAS „Centrālā reģiona ceļi”, VAS „Latgales ceļi”, VAS „Kurzemes ceļi”, VAS „Vidzemes ceļi”.

 

Lai nodrošinātu vienotu valsts autoceļu stāvokli un to caurbraucamību visa gada garumā visā Latvijas teritorijā, 2013.gada 18.decembrī tika noslēgts Deleģēšanas līgums ar Satiksmes ministriju. Tas paredz, ka no 2014.gada 1.janvāra Satiksmes ministrija deleģē LAU veikt tās kompetencē esošo valsts pārvaldes uzdevumu - valsts autoceļu kompleksās ikdienas uzturēšanas darbu plānošanu un veikšanu visā Latvijas Republikas teritorijā. Līgums ir noslēgts uz septiņiem gadiem.

 

LAU ir stratēģisks valsts autoceļu infrastruktūras uzturēšanas uzņēmums, kas nodrošina valsts autoceļu kompleksās ikdienas uzturēšanas darbu plānošanu un veikšanu, pašvaldību tranzītu ielu un citu autoceļu  ikdienas uzturēšanu, kā arī veic  būvmateriālu - dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts ražošanu.

 

LAU pamatdarbības galvenais uzdevums ir valsts autoceļu kompleksās ikdienas uzturēšanas darbu plānošana un veikšana uz valsts autoceļiem saskaņā ar Ministru kabineta 2010.gada 9.marta noteikumu Nr.224 „Noteikumi par valsts un pašvaldības autoceļu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli”, Ministru kabineta 2013.gada 17.decembra noteikumu Nr.1528 „Valsts akciju sabiedrības „Latvijas autoceļu uzturētājs” sniegto publisko pakalpojumu saraksts un to cenu noteikšanas metodika”.

 

LAU ir publiskas personas kapitālsabiedrība, kuras  akcijas 100% pieder valstij un to akciju turētājs ir Satiksmes ministrija.

 

Statūti

 

LAU darbi iedalās sešās grupās:
  1. autoceļu uzturēšana ziemā;
  2. tiltu, satiksmes pārvadu, caurteku un gājēju tuneļu uzturēšana;
  3. satiksmes organizācija;
  4. autoceļu segumu uzturēšana;
  5. autoceļu kopšana;
  6. autoceļu apsekošana.

 

Kopumā LAU veic gandrīz 200 dažādus valsts autoceļu kompleksās ikdienas uzturēšana darbus. Noteikumi, kādā veidā notiek ikdienas uzturēšanas darbi ir noteikti ar Ministru kabineta noteikumi Nr.224 „Noteikumi par valsts un pašvaldību autoceļu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli”.

 

Darba devējs vairāk nekā 1270 darbiniekiem. 
 

Ziedojumu stratēģija un kārtība

Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk