Bezmaksas diennakts tālrunis par valsts autoceļu tīklu

+371 8000 5555

Jaunumi

03.06.2011

03.06.2011.

Masveida bedrīšu remonti uz A uzturēšanas klases valsts autoceļiem ir pabeigti  

 
Līdz 1.jūnijam AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) ir pabeidzis A uzturēšanas klases LVC pasūtījuma ietvaros plānoto valsts autoceļu melno segumu masveida bedrīšu remontus. No gada sākuma salaboto bedrīšu kopapjoms sasniedz gandrīz 300 tūkstošus kvadrātmetru.
 
Ceļu uzturētājiem vasaras sezonas sākumā lielāko darba apjomu veido autoceļu melnā seguma remontdarbi. Ministru kabineta noteikumos Nr.224 tiem ir noteikti strikti izpildes termiņi –masveida bedrīšu remonti uz A uzturēšanas klases valsts autoceļiem ir jāpabeidz līdz 1. jūnijam, uz B uzturēšanas klase valsts autoceļiem līdz 15. jūnijam, uz C un D uzturēšanas klase valsts autoceļiem līdz 1. jūlijam.
 
Lai arī šogad laika apstākļu dēļ masveida bedrīšu remonti uz valsts autoceļiem sākās krietni vēlāk nekā pērn, LAU no gada sākuma visu uzturēšanas klašu valsts autoceļos ir saremontējis bedrītes 299 989,93 tūkstošu kvadrātmetru platībā. Uz tiem A uzturēšanas klases valsts autoceļiem bedrītes šogad ir salabotas 155 913, 31 kvadrātmetru platībā un darbs līdz 1.jūnijam ir pabeigts saskaņā ar valsts autoceļu pārvaldītāja VAS „Latvijas valsts ceļi” pasūtīto darba apjomu.
 
Salīdzinot ar pērnā gada izpildīto darba apjomu bedrīšu remontos no gada sākuma, tas ir bijis nedaudz mazāks par šī gada rezultātiem. Tā 2010.gadā laika periodā no 1.janvāra līdz 31.maijam bedrītes uz visu uzturēšanas klašu valsts autoceļiem tika saremontētas 256 tūkstošu kvadrātmetru platībā, bet attiecīgajā periodā uz A uzturēšanas klases valsts autoceļiem- 122 847 kvadrātmetru platībā.
 
Kopumā valsts autoceļu melno segumu bedrīšuremontdarbos ir iesaistītas vairāk nekā 100 LAU remontbrigādes visā Latvijā. Darbs tiek turpināts, labojot B, C un D uzturēšanas klases valsts autoceļu segumus. 
Ņemot vērā Latvijas autoceļu nolietotības pakāpi, asfalta seguma bojājumi rodas pastāvīgi, tādēļ autoceļu uzturētājiem darbs pie bedrīšu remontiem netiek pārtraukts visa gada garumā. LAU autoceļu ikdienas uzturēšanas darbus, veic atbilstoši noteiktajām tehniskajām prasībām un autoceļu pārvaldītāja veiktajam darbu pasūtījumam.

Īsumā par LAU:
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” netiek finansēts no valsts budžeta, nesaņem valsts dotācijas un pilnībā darbojas kā komercuzņēmums, strādājot un konkurējot autoceļu būves un uzturēšanas tirgū.
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” visā valsts teritorijā, izņemot Rīgas pilsētu, veic valsts autoceļu kompleksos uzturēšanas darbus, ceļu remontu un būvniecību, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts ražošanu.
LAU uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir 20 167 km, tai skaitā galvenie valsts autoceļi ir 1 622 km jeb 8,0%, reģionālie autoceļi – 5 320 km jeb 26,4%, vietējie autoceļi – 13 225 km 65,6%.
Informāciju sagatavoja: 
AS „Latvijas autoceļu uzturētājs” sabiedrisko attiecību speciāliste K.Gulbe
tālr. 67686908, mob. 29163093, e-pasts: kaija.gulbe@lau.lv
Atpakaļ
Sīkdatņu izmantošana šajā tīmekļa vietnē:

Izmantojot šo vietni, Tu piekrīti analītisko sīkdatņu izmantošanai un apstiprini, ka esi iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm un to izmantošanas mērķiem.
Saglabāt un aizvērt Uzzināt vairāk