Mainīgos laika apstākļos (ilgstoša snigšana, putenis, vējš) braukšanas apstākļi starp dažādām ceļu uzturēšanas klasēm atšķiras atbilstoši tam, kā to paredz normatīvi, turklāt autoceļi tiek uzturēti prioritārā secībā.

Autoceļu brauktuves pilnībā tiek attīrītas tikai pēc snigšanas beigām.

 

 

Ilgstošas snigšanas, apledojuma, vētru laikā ceļu uzturētāji nodrošina ceļu caurbraucamību un satiksmes kustību.

 

 

Sniega biezums uz autoceļa brauktuves A un A1 uzturēšanas klases autoceļiem var būt 6 cm biezumā, atsevišķās vietās puteņa laikā sniega sanesuma biezums pieļaujams līdz pat 12 cm.

 

 

B uzturēšanas klases autoceļiem - 8 cm, atsevišķās vietās puteņa laikā - līdz 16 cm, C uzturēšanas klasei - attiecīgi 10 cm un 20 cm, savukārt D uzturēšanas klases autoceļiem pieļaujamies sniega biezums netiek normēts.

 

 

A uzturēšanas klases autoceļa brauktuves no sniega attīra trīs stundu laikā, A1 uzturēšanas klasi - četru stundu laikā, B uzturēšanas klasi - sešās stundās, C uzturēšanas klasi -  18 stundās, D uzturēšanas klasei laiks netiek normēts. Laiku skaita no brīža, kad sniegs beidzis snigt līdz brīdim, kad autoceļa brauktuve attīrīta no sniega.

 

 

Nepārtraukta snigšana, kas ilgāka par 6 stundām vai intensīvas snigšanas rezultātā sniega kārtas biezums četrās stundās pārsniedz 10 cm, vai vēja ātrums pārsniedz 20 metrus sekundē un veidojas sniega sanesumi vai atkala/lietus vairākas reizes diennaktī uz sasalušas brauktuves izveido apledojumu, ceļu uzturēšanā ir pielīdzināma ārkārtas situācijai.

 

 

28 ziemas dienesta dežuranti regulāri klātienē apseko ceļus un seko līdzi informācijai no meteostacijām uz galvenajiem ceļiem.

 

 

22.01.2018.

Dalīties