Lai pēc iespējas operatīvāk reaģētu uz notiekošo valsts autoceļu tīklā, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU) aicina autoceļu lietotājus iesaistīties un sniegt informāciju par bīstamām situācijām uz autoceļa.

 

Kopumā LAU pēdējā gada laikā ir saņēmis turpat 3000 ziņojumus par dažādām bīstamām situācijām uz valsts autoceļiem. 64% ceļu lietotāju kā ērtāko informācijas nodošanas veidu izmanto aplikāciju “Waze”, savukārt katrs trešais jeb 30% ceļu lietotāju zvana uz informatīvo tālruni, 6% ziņojuma nosūtīšanai izmanto sociālos tīklus vai e-pastu.

 

70% no ceļu lietotājiem aplikācijā “Waze” visbiežāk ir informējuši  par sabrauktiem dzīvniekiem,18% par šķēršļiem uz ceļa, 9% par bedrēm, salīdzinoši retāk - 3%,  tiek ziņots par pazudušām ceļa zīmēm.

 

Teju jau gadu LAU izmanto specializētu datu apstrādes sistēmu, kas no aplikācijas “Waze” brīdinājumu un notikumu plūsmas ļauj noteikt ceļu lietotāju iesūtīto ziņojumu precīzas koordinātas un ziņojuma tipu. Saņemtajai informācijai seko līdzi LAU Klientu atbalsta dienests, kas saņemtos ziņojumus izvērtē un nodod atbildīgajām struktūrvienībām informācijas pārbaudei un nepieciešamo darbu uzsākšanai.

 

Atgādinām, ka iesniedzot ziņojumu “Waze”, svarīgi norādīt konkrētu bīstamības tēmu jeb apakšadaļu. “Waze” piedāvā trīs bīstamības sadaļas, no kurām katrai ir savas apakšsadaļas.

 

Ziņojumu apakšsadaļas, kuras izvērtē LAU, ir sekojošas:

 

  • Uz ceļa: Šķērslis, Bedre, Sabraukts dzīvnieks;
  • Ceļa malā: Pazudusi ceļazīme;
  • Laika apstākļi: Ledus, Plūdi.

 

 

 

 

Aicinām autovadītājus pirms mobilā telefona lietošanas, pārliecināties par savu un citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību.

 

“Waze” ir bezmaksas navigācijas rīks, kas analizē aktuālo informāciju par lietotāju braukšanas ātrumu un atrašanās vietu, kā arī izvērtē lietotāju pievienotos ziņojumus par satiksmes plūsmu, autoceļu uzturēšanas darbiem un ar to saistītajiem satiksmes ierobežojumiem, kā arī citām ikdienas aktualitātēm uz ceļa, kā rezultātā tas lietotājiem spēj piedāvāt maršrutēšanu un tiešsaistes datus par satiksmi.

 

23.10.2020.

Dalīties