VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) informē, ka paaugstinoties gaisa temperatūrai, kūstoša sniega un lietus ietekmē, daudzviet uz grants autoceļiem braukšanas apstākļi pasliktinās, tie pārmitrinās un zaudē nestspēju, kā rezultātā veidojas bedres un iesēdumi. 

 

Lai uzlabotu grants ceļu caurbraucamību LAU ir veicis seguma iesēdumu un bedru remontdarbus 3078 m3 apjomā, kā arī greiderēšanu vairāk nekā 2600 km apjomā.,

 

 

Veicot materiāla iestrādi autoceļa segumā – smilts vai šķembas, Kurzemes reģionā  veikti seguma iesēdumu un bedru remontdarbi 1764 m3 daudzumā,  Zemgales reģionā 1224 m3, Vidzemes reģionā 60 mun Latgales reģionā 30 m3.

 

 

Greiderēšanas darbi uz grants autoceļiem ir iespējami pie optimāla mitruma, kad grants segums nav pārmitrināts. LAU apseko valsts autoceļus un tiklīdz tiek konstatēts, ka autoceļa tehniskais stāvoklis un mitrums ir atbilstošs, lai autoceļš netiktu bojāts ar remontdarbos nepieciešamo tehniku, tiek uzsākti greiderēšanas darbi. Šogad greiderēšana Kurzemes reģionā veikta  1635 km apjomā, Zemgales reģionā 448 km, Vidzemē 398 km daudzumā,  Latgales reģionā 91 km un Rīgas reģionā 44 km.

 

 

LAU apseko valsts autoceļus un masveida greiderēšana, lai uzlabotu braukšanas apstākļus pa grants autoceļiem, tiks uzsākta, kad autoceļi būs apžuvuši. Līdz tam LAU aicina ceļu lietotājus izturēties ar sapratni un ievērot uz grants autoceļiem uzstādītās transporta masas ierobežojuma zīmes.

 

 

Aicinām informēt par ceļu stāvokli valsts autoceļu posmos, zvanot uz VAS Latvijas Valsts ceļi Satiksmes informācijas centra diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555.

15.03.2019.

Dalīties