VAS Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU) ar informatīvo kampaņu "Nebrauc man virsū!" aicina satiksmes dalībniekus mainīt savus paradumus un pastiprināti pievērst uzmanību ceļu satiksmes noteikumiem, lai izturētos piesardzīgi pret autoceļu remontdarbu veicējiem un uzturēšanas tehniku.

Kampaņas laikā autovadītāji tiks aicināti būt uzmanīgākiem remontdarbu laikā, lai izvairītos no sadursmes ar ceļu uzturēšanas tehniku vai darbiniekiem, kuri veic uzturēšanas darbus, kā arī citiem autobraucējiem. Līdztekus tam tiks organizēts arī sociālais eksperiments “Nebrauc man virsū!”, kura laikā pārbaudīs, vai satiksmes dalībnieki pārsniedz atļauto ātrumu remontdarbu laikā.

 

"Ar šo kampaņu mēs vēlamies uzsvērt, ka ikviena autovadītāja pienākums ir ievērot ceļu satiksmes noteikumus. Pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu (50 km/h vai 70 km/h) remontdarbu posmā, autovadītāji izraisa papildu risku gan savai, gan LAU darbinieku drošībai.  


Līdzšinējā statistika liecina, ka, neuzmanīgu un agresīvu autovadītāju dēļ, ceļu satiksmes negadījumi, kuros cieš mūsu darbinieki, notiek katru gadu. Pērn bija viens šāds negadījums, savukārt 2016.gadā - pieci.  Aicinām braukt uzmanīgi, ievērot noteikumus, jo no tā ir atkarīga jūsu, citu autobraucēju un remontdarbu veicēju drošība,” pauž LAU valdes priekšsēdētājs Raitis Nešpors.

 

 

 

 

Bedru remontu un virsmas apstrādes norises vietās lokāli tiek sašaurināta brauktuve, īslaicīgi ierobežojot satiksmi un braukšanas ātrumu. Lai pēc remontdarbiem apstrādātā virsma iegūtu vēlamo darba rezultātu un nodrošinātu atbilstošu kvalitāti, pēc darbu veikšanas, tiek ieviests ātruma ierobežojums 70 km/h, un ceļa posms apzīmēts ar ceļa zīmēm „Uzbērta grants vai šķembas“. Pirms ātruma ierobežojumu noņemšanas liekās šķembas no autoceļa tiek noslaucītas.

 

LAU aicina autovadītājus būt īpaši piesardzīgiem un izvēlēties autoceļa segumam atbilstošu braukšanas ātrumu, stilu un distanci, jo vasaras sezonas laikā aktīvi noritēs autoceļu uzturēšanas darbi visā valsts teritorijā – bedru remonts, virsmas apstrāde, greiderēšana u.c. darbi. 

 

Kā ziņots, 2020. gadā uz valsts autoceļiem bedru remontdarbus veiks vairāk nekā 340 darbinieku jeb 75 remontbrigādes. Tiešsaistes režīmā ceļu posmiem, kur norisinās aktīvi remontdarbi, var sekot līdzi VAS “Latvijas Valsts ceļi” mājaslapas kartē, kā arī mobilajā lietotnē “Waze”. Tāpat par bīstamām situācijām uz ceļa iedzīvotājus aicina informēt VAS “Latvijas valsts ceļi” Satiksmes informācijas centru, zvanot uz diennakts bezmaksas tālruni 8000 5555.

 

 

15.06.2020.

Dalīties