Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs informē, ka šovakar Kurzemē un 10. decembrī visā Latvijas teritorijā gaidāms sasalstošs lietus, tā ietekmē uz autoceļiem visā Latvijā intensīvi veidosies apledojums un visā valsts autoceļu tīklā ceļi būs ļoti slideni.

Autovadītājiem jārēķinās, ka šādos laika apstākļos ceļu kaisīšana ar pretslīdes materiāliem ir mazāk efektīva, un, turpinoties nokrišņiem, ceļi var atkārtoti apledot arī pēc apstrādes ar reaģentiem.

 

Aicinām autovadītājus ievērot maksimālu piesardzību – izvēlēties ceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un distanci. Jārēķinās, ka satiksme piektdien visas dienas laikā būs stipri palēnināta, tāpēc aicinām plānot papildu laiku nokļūšanai galamērķī, un, ja iespējams, izvērtēt nepieciešamību doties ceļā.

 

Īpaši sarežģīti braukšanas apstākļi var izveidoties uz valsts vietējiem autoceļiem ar zemāku uzturēšanas klasi, kurus ziemā uztur ar piebrauktu sniega kārtu, tie var būt īpaši slideni.

 

Apledojums veidosies arī uz kokiem un zariem, līdz ar to pieaugs risks, ka tie var lūst.

 

Par slideniem ceļu posmiem, lūzušiem kokiem un citiem sarežģījumiem, kas rodas valsts autoceļu tīklā, aicinām informēt, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv un aplikācijā Waze.

 

Informāciju sagatavoja VSIA Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa    

09.12.2021.

Dalīties