Šodien, 2.augustā, Kuldīgā, vairāk nekā 25 pašvaldību pārstāvji no Kurzemes reģiona klātienē apsekoja un iepazinās ar VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) ikdienas uzturēšanas darbiem vasaras sezonā.

 

 

Pēdējo trīs gadu laikā, Kurzemes reģionā 67 km garumā asfalta ceļiem esam veikuši vienkārtas virsmas apstrādi, tādejādi paildzinot ceļa seguma kalpošanas laiku. Vairākiem autoceļu posmiem, šovasar plānots sakārtot ūdens ūdens atvades sistēmu. Ūdens atvades sakārtošana ir plānota tajos ceļu posmos, kuros pavasarī un rudenī šķīdoņa dēļ ir apgrūtināta ceļa caurbraucamība.“, uzsver VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” valdes priekšsēdētājs Raitis Nešpors.

 

 

Satiksmes ministrs U.Augulis: “Autoceļu remontdarbu sezona šogad sākusies savlaicīgi un ļoti aktīvi. Darbi plānoti vairāk nekā 150 objektos visā valstī, turklāt sākušies arī līdz šim vērienīgākie darbi uz valsts vietējās nozīmes grants ceļiem. Šis ir gads, kad grants ceļu sakārtošanā ieguldīsim vēsturiski lielākās investīcijas. Jau 17 valsts vietējo autoceļu posmos ir pabeigti remontdarbi, no tiem deviņos posmos ir veikta dubultā virsmas apstrāde. Savukārt augustā tiks uzsākti darbi tajos vietējo autoceļu posmos, kur plānota grants seguma atjaunošana. Arī Kurzemē šogad nozīmīgi darbi plānoti, īpaši ņemot vērā, ka panākts papildu finansējums, paredzot tā saucamās dubultās virsmas uzklāšanu, grants seguma atjaunošana u.c. darbus.“

 

 

Klātienē tika apsekots valsts reģionālās nozīmes autoceļa posms P116 Kuldīga - Skrunda - Embūte no 22 km līdz 24 km, kuram tika veikta vienkārtas virsmas apstrāde, kā arī šim autoceļam posmā no 15 km līdz 16 km tika veikta krūmu atvašu pļaušana ceļa nodalījuma joslā. Savukārt valsts vietējās nozīmes autoceļam V1293 Kuldīga-Pelči tika veikta greiderēšana ar piekabināmo greideri.

 

 

„Lai uzlabotu darba efektivitāti, investējam tehnoloģisko iekārtu un transportlīdzekļu atjaunināšanā un modernizēšanā. Ir pieņemts stratēģisks lēmums, ka no specializētās tehnikas to mainām uz multifunkcionālu, uzsvaru liekot uz lieljaudas traktoru izmantošanu, tos aprīkojot ar dažādiem speciāliem agregātiem – piekabināmais greideris, krūmu pļāvējs, sniega lāpstas,“ norāda R.Nešpors.

 

 

Lai ceļu lietotāji savlaicīgi varētu plānot savus maršrutus un rēķināties ar īslaicīgiem satiksmes ierobežojumiem, LAU tehnikas vienības tiek aprīkotas ar GPS iekārtām.

 

Tiešsaistes režīmā virsmas apstrādes tehnikai un greideriem var sekot līdzi Waze un VAS “Latvijas Valsts ceļi” mājaslapas kartē (www.lvceli.lv).

 

 

Par LAU:

LAU veic gandrīz 200 dažādus ikdienas uzturēšanas darbus uz valsts autoceļiem. Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir vairāk nekā 20 000 km, no tiem 9 092 km autoceļu ir ar melno segumu un 10 989 km ir grants autoceļu, kā arī ikdienas uzturēšanas darbi tiek veikti uz vairāk nekā 900 tiltiem.

 

Sigita Audere

Komunikācijas daļas vadītāja

Tālrunis: 67686908, 28303346

e-pasts: sigita.audere@lau.lv

www.lau.lv 

02.08.2018.

Dalīties