Šodien, 9.augustā, Rēzeknē, vairāk nekā 40 pašvaldību pārstāvji no Latgales reģiona klātienē apsekoja un iepazinās ar VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) ikdienas uzturēšanas darbiem vasaras sezonā.
Kopumā Latgales reģionā dubultās virsmas apstrāde veikta 213 km garumā. Tādējādi iedzīvotājiem, kuri dzīvo autoceļu apkaimē ir novērsta turpmāka ceļa seguma putēšana un autovadītājiem nodrošināti komfortablāki braukšanas apstākļi, kā arī samazinās ceļu uzturēšanas izmaksas, jo ceļš vairs nav jāgreiderē. Rēzeknes novads ir vienīgais novads Latvijā, kurš savieno novada un pagasta centrus ar melno segumu. Tāpat arī vairākiem autoceļu posmiem, šovasar plānots sakārtot ūdens ūdens atvades sistēmu. Ūdens atvades sakārtošana ir plānota tajos ceļu posmos, kuros pavasarī un rudenī šķīdoņa dēļ ir apgrūtināta ceļa caurbraucamība.“, uzsver VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” valdes priekšsēdētājs Raitis Nešpors.
Satiksmes ministrs U.Augulis: “Autoceļu remontdarbu sezona šogad sākusies savlaicīgi un ļoti aktīvi. Darbi pkopumā notiek vairāk nekā 150 objektos visā valstī, turklāt norisinās arī līdz šim vērienīgākie darbi uz valsts vietējās nozīmes grants ceļiem. Šis ir gads, kad grants ceļu sakārtošanā ieguldīsim vēsturiski lielākās investīcijas. Jau 17 valsts vietējo autoceļu posmos ir pabeigti remontdarbi, no tiem deviņos posmos ir veikta dubultā virsmas apstrāde. Savukārt augustā jau uzsākti darbi tajos vietējo autoceļu posmos, kur plānota grants seguma atjaunošana. Arī Latgalē šogad nozīmīgi darbi plānoti, īpaši ņemot vērā, ka panākts papildu finansējums, paredzot tā saucamās dubultās virsmas uzklāšanu, grants seguma atjaunošana u.c. darbus. Tāpat šovasar vairākos ceļu posmos atjaunos ūdens atvades sistēmas.”
“Lauku ceļus, tajā skaitā ceļus ar grants segumu, ikdienā izmanto ļoti daudz lauksaimnieku, mežsaimnieku un citu lauku uzņēmēju, pārvadājot izejvielas, saražoto produkciju un lopbarību. Tūkstošiem lauku iedzīvotāju lauku ceļus izmanto, lai dotos uz darbu, izglītības un veselības aprūpes iestādēm, saņemtu dažādus pakalpojumus. Pieejami un kvalitatīvi lauku ceļi ir viens no priekšnoteikumiem ne tikai Latvijas lauksaimniecības un mežsaimniecības tālākai attīstībai, bet arī sociālekonomiskās aktivitātes un lauku apdzīvotības nodrošināšanai kopumā. Ar lauksaimniekiem no Lauku attīstības programmas esam novirzījuši lauku grants ceļu atjaunošanai un sakārtošanai 126,6 miljonus eiro. Par šo summu ir plānots sakārtot 1700 kilometru lauku grants ceļu,” uzsver zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.
Klātienē tika apsekots valsts vietējās nozīmes autoceļa posms V580 Rēzekne-Ciskādi-Ružina no 3 km līdz 11 km, kuram pirms sešiem gadiem tika veikta dubultās virsmas apstrāde, ceļa turpinājumā no 12 km līdz 16 km veica krūmu atvašu pļaušanu ceļa nodalījuma joslā, kā arī no 16 km līdz 18 km veica dubultās virsmas apstrādi. Savukārt valsts autoceļa posmam V572 Murāni-Mortišķi-Denelišķi no 7 km līdz 8 km tik veikta greiderēšana ar piekabināmo greideri.
„Lai uzlabotu darba efektivitāti, investējam tehnoloģisko iekārtu un transportlīdzekļu atjaunināšanā un modernizēšanā. Ir pieņemts stratēģisks lēmums, ka no specializētās tehnikas to mainām uz multifunkcionālu, uzsvaru liekot uz lieljaudas traktoru izmantošanu, tos aprīkojot ar dažādiem speciāliem agregātiem – piekabināmais greideris, krūmu pļāvējs, sniega lāpstas,“ norāda R.Nešpors.
Lai ceļu lietotāji savlaicīgi varētu plānot savus maršrutus un rēķināties ar īslaicīgiem satiksmes ierobežojumiem, LAU tehnikas vienības tiek aprīkotas ar GPS iekārtām.
Tiešsaistes režīmā virsmas apstrādes tehnikai un greideriem var sekot līdzi Waze un VAS “Latvijas Valsts ceļi” mājaslapas kartē (www.lvceli.lv).
Par LAU:
LAU veic gandrīz 200 dažādus ikdienas uzturēšanas darbus uz valsts autoceļiem. Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir vairāk nekā 20 000 km, no tiem 9 092 km autoceļu ir ar melno segumu un 10 989 km ir grants autoceļu, kā arī ikdienas uzturēšanas darbi tiek veikti uz vairāk nekā 900 tiltiem.