Latvijas autoceļu uzturētājs pievienojas iniciatīvai “Misija Nulle”

28.jūnijā VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" , parakstot hartu, pievienojās sociālajai iniciatīvai “Misija Nulle”, lai kopā ar citiem tās dalībniekiem tiektos uz arvien drošāku un veselīgāku darba vides kultūru. 

Darbinieki ir uzņēmuma vērtība, tādēļ Latvijas autoceļu uzturētājam drošas darba vides nodrošināšana ir viena no prioritātēm. Mēs pastāvīgi pilnveidojamies, lai katra darba diena būtu bez negadījumiem mums un klientiem.

LAU darbinieki veic autoceļu ikdienas uzturēšanas darbus ar dažāda veida tehniku un iekārtām. Dažkārt darbs norit arī intensīvā satiksmē un ārkārtas laikapstākļos (liela svelme, putenis, vētra utml.) Lai mazinātu iespējamos riskus, uzņēmums pievērš lielu vērību darba aizsardzības pasākumiem, lai tie ne tikai atbilstu normatīvo aktu prasībām, bet varētu nodrošināt darbiniekiem iespējami drošākus un komfortablākus darba apstākļus.

Lai panāktu uzstādītos mērķus, mēs regulāri uzraugam darba vietas, veicam darbinieku instruktāžas, darba vietās uz autoceļiem jam aprīkojumu, kas ļauj tehnikai un darbiniekiem būt labi pamanāmiem autovadītājiem, pielāgojam kolēģu darba laikus, lai iespējami mazāku laika posmu būtu jāatrodas nepiemērotos laikapstākļos, rūpējamies, lai darba apģērbs un apavi pasargātu darbiniekus un viņi justos ērti,  veicam ne tikai notikušu negadījumu izmeklēšanu, bet analizējam arī to, kas varēja notikt, kā arī veicam citus uzlabojumus darba aizsardzības jomā.

“Misija Nulle” ir pievienojies jau 31 dalībnieks. Iniciatīva pulcē atbildīgi domājošus darba devējus ar mērķi novērst darbā un ar to saistīto ārējo apstākļu rezultātā bojāgājušo skaitu, būtiski mazināt nelaimes gadījumu skaitu darba vietās, tiecoties uz «0», un preventīvi ieviest pasākumus darbinieku veselības aizsardzībai un saglabāšanai.

Pievienojoties iniciatīvai “Misija Nulle”, dalībnieki iegūst jaunas zināšanas un dalās ar labo praksi, kā pilnveidot darba apstākļus, kā arī apņemas īstenot atbildīgus un uz darbinieka drošību un veselību vērstus uzņēmējdarbības principus.

 

29.06.2022.

Dalīties