Ziemassvētkos un Jaunajā gadā VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) nodrošinās valsts ceļu caurbraucamību diennakts režīmā.

Ziemas sezonā valsts autoceļu stāvokli 24 stundas diennaktī kontrolē LAU ziemas dienesta dežuranti, kas veicot tiešos novērojumus un sekojot līdzi informācijai no vairāk nekā 50 meteostacijām uz visiem Latvijas galvenajiem autoceļiem, organizē ziemas dienesta darbu.Galvenie ziemas sezonas darbi ir autoceļu attīrīšana no sniega, slīdamības samazināšana (tajā skaitā arī preventīvā kaisīšana), kā arī citi operatīvi veicamie darbi.

 

2019. /2020. gada ziemas sezonā LAU ziemas dienesta tehnikas parks sastāv no 616 tehnikas vienībām – tajā skaitā pilnībā aprīkotām kravas automašīnām (ar sniega lāpstu un kaisītāju), greideriem, ekskavatoriem, traktoriem un buldozeriem.

 

Atgādinām, ka autoceļu uzturēšanas darbiem tiešsaistes režīmā var sekot līdzi VAS “Latvijas Valsts ceļi” mājaslapas kartē (www.lvceli.lv), kā arī aplikācijā “Waze”, kurā iespējams arī informēt par valsts autoceļu stāvokli. Tāpat par bīstamām situācijām uz ceļa aicinām informēt arī VAS “Latvijas Valsts ceļi” Satiksmes informācijas centru, zvanot uz diennakts bezmaksas tālruni 8000 5555.    

 

23.12.2019.

Dalīties