Šodien 30. Starptautiskajā Baltijas ceļu konferencē kā vieni no lektoriem uzstājās arī  mūsu kolēģi - VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" komercprojektu vadītājs Raitis Šteinbergs  un Informācijas tehnoloģiju daļas vadītājs Māris Kliģis,  par tēmu, kas ir aktuāla visā pasaulē -  drošības uzlabošana uz autoceļiem. 

Lai pēc iespējas operatīvāk reaģētu uz notiekošo valsts autoceļu tīklā, LAU  pirms pusotra gada uzsāka sadarbību ar Waze Latvija, sniedzot iespēju ceļu lietotājam ērtāk informēt LAU par notiekošo uz valsts autoceļiem. 


Autoceļu lietotāju ieguldījums informācijas sniegšanai par notiekošo uz autoceļiem ir svarīgs – tas palīdz uzlabot satiksmes drošību un nodrošināt savlaicīgu reaģēšanu uz dažādiem bīstamiem apstākļiem uz valsts autoceļiem, piemēram, nolūzušiem kokiem, izskalojumiem, satiksmei bīstamām bedrēm. 


Tā kā primāri lietotne Waze ir paredzēta, lai autoceļu lietotāji informētu viens otru par satiksmes apstākļiem, bija nepieciešams to pielāgot LAU prasībām, kas ļautu datus apkopot, analizēt un nodot tālāk darbu izpildei. Lai izveidotu specializētu datu apstrādes sistēmu, LAU sadarbojās ar RTU - Rīgas Tehniskā universitāte  Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes asoc.prof. Jāni Kamparu un studentiem. 

 


Ziņojumu apakšsadaļas, kuras izvērtē LAU: 

  • Uz ceļa: šķērslis, bedre, sabraukts dzīvnieks;
  • Ceļa malā: pazudusi ceļazīme;
  • Laika apstākļi: ledus, plūdi.


Galvenie ieguvumi, izmantojot lietotni Waze: 

  • Lietotne Waze ir ceļu lietotājiem jau labi zināma un tā ir viegli un ērti lietojama. 
  • Mūsdienīgs risinājums, kuru LAU var izmantot ceļu uzturēšanai noderīgas informācijas iegūšanai.
  • Operatīvāka reaģēšana uz bīstamām situācijām.

 

Ieskats 30. Starptautisko Baltijas ceļu konferences tēmās: https://balticroads.org/30th-international.../pdf-downloads/

 

 

Raitis Šteinbergs un Māris Kliģis uzstājas ar prezentāciju.

24.08.2021.

Dalīties