Pagājušā nedēļā tika atklāta SIA “Pilsētvides serviss” kampaņa “Plogging: Esi varonis”. Pasākuma laikā, kurā piedalījās ap 40 Rēzeknes, Madonas un Lubānas novadu iedzīvotāji, divu stundu laikā tika savākti vairāk nekā 1,5 tonnas atkritumu.

Šī gada 9. jūnijā tika atklāta SIA “Pilsētvides serviss” kampaņa “Plogging: Esi varonis”. Pasākuma laikā, kurā piedalījās ap 40 Rēzeknes, Madonas un Lubānas novadu iedzīvotāji, divu stundu laikā tika savākti vairāk nekā 1,5 tonnas atkritumu.

Plogginga skrējiens pie Lubānas ezera notika 4 maršrutos, kas ļāva aptvert  un sakopt plašāku teritoriju. No atkritumiem bija veiksmīgi atbrīvota Aiviekstes upes piekraste, Lubānas ezera pludmale, atpūtas zona un meža teritorijas.

 

 

Video atskats uz pasākumu

 

 

Kopējā atkritumu kaudzē tika pārstāvētas dažādas atkritumu frakcijas, sākot ar stikla un plastmasas pudelēm, kuras tika atrastas ļoti kuplā skaitā, beidzot ar tādiem bīstamiem atkritumiem, kā riepas, makšķerēšanas auklas un āķi, sarūsējuši metāllūžņi.

“Atziņas no lielā Plogging skrējiena ir divējādas. No vienas puses, ir patiess prieks un lepnums, ka pasākumam atsaucās tik daudzi dalībnieki, kuri pārstāvēja visus trīs apkārtējus novadus. Tas liecina, ka cilvēki nav vienaldzīgi pret vides piesārņojuma problēmu, viņiem rūp kārtība dzimtajā novadā un viņi ir gatavi sniegt savu ieguldījumu, lai uzturētu tīrību tajā. Tas ir apsveicami, ka dalībnieku vidū bija arī bērni – cieņa pret dabu, vides saudzēšanas pamatprincipi ir jāaudzina no bērnības, lai nākamās paaudzes gūtu lielākus panākumus, veidojot vidi bez atkritumiem. Taču atkritumu apjoms, kuru 40 cilvēki 2 stundu laikā savāca no aptuveni 25 km plašās teritorijas ir biedējošs! Tāda bezatbildīga, netālredzīga un vieglprātīga cilvēku attieksme pret dabu ir skumīga. Daba dod mums tik daudz, bet ar ko mēs viņai atbildam? Mums katram ir jāuzņemas atbildība par personīgu ietekmi uz vidi un jāpieliek visi spēki, lai to mazinātu jau šodien, lai mūsu pēcnācējiem nenāktos saskarties ar šausminošām sekām,” pauž SIA “Pilsētvides serviss” valdes loceklis Jurģis Ugors.

 

 

Lai turpinātu popularizēt Plogging kustību Latvijā, šovasar “Pilsētvides serviss” organizēs vēl dažus skrējienus Alūksnes, Lubānas, Balvu un Gulbenes novadu pilsētas svētku ietvaros.

 

Kā jau bija vēstīts iepriekš, Ploggings ir zviedru izcelsmes videi draudzīgs fitnesa trends, kas apvieno lēno treniņa skriešanu ar atkritumu vākšanu. Šobrīd Plogginga kustībai pievienojušās jau vairāk nekā 40 valstis, tostarp arī Latvija, kur par šī kustības vēstnesi ir kļuvis uzņēmums “Pilsētvides serviss”. Pilsētvides serviss mājas lapā (www.pilsetvide.lv) ir izveidota speciāli ploggingam veltīta sadaļa “Par Plogging”, kurā cilvēki var atrast detalizētāku informāciju par šo kustību, kā arī sekot līdzi un pieteikties plogginga skrējieniem.

 

 

Projektu atbalsta: VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” un biedrība “Aborieši” un Rēzeknes novada pašvaldība.

 

 

Plogging skrējiena dalībnieki un savāktie atkritumi

 

 

13.06.2019.

Dalīties