Šodien intensīva snigšana daudzviet apgrūtina braukšanu pa valsts autoceļiem.

 

VAS Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU) strādā diennakts režīmā un ziemas dienesta operatīvie dežuranti apseko un uzrauga ceļus. Šobrīd ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 152 ziemas dienesta tehnikas vienības.

 

 

Šodien intensīva snigšana daudzviet apgrūtina braukšanu pa valsts autoceļiem. VAS Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU) strādā diennakts režīmā un ziemas dienesta  operatīvie dežuranti apseko un uzrauga ceļus. Šobrīd ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 152 ziemas dienesta tehnikas vienības.

 

 

Piesnigušos un slidenos  ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem, nepieciešamības gadījumā darbi tiek veikti atkārtoti. Šodien dienesta darbi uzsākti jau pēc pusnakts. Apgrūtināti braukšanas apstākļi šobrīd ir visā valsts teritorijā, izņemot Kurzemes reģionu. Laika prognozes liecina, ka turpmākajās stundās intensīva snigšana turpināsies Latgales reģionā. Jāņem vērā, ka ilgstošas snigšanas apstākļos sniega kārta uz autoceļiem veidojas atkārtoti arī pēc nesen veiktiem uzturēšanas darbiem. Aicinām autovadītājus būt īpaši piesardzīgiem un izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu, distanci un braukšanas stilu.

 

 

Valsts autoceļiem tiek noteiktas piecas ziemas uzturēšanas klases – A, A1, B, C un D. Pieļaujamais sniega biezums uz autoceļa brauktuves mainīgos laika apstākļos (snigšana, apledojums, putenis, vējš) A un A1 uzturēšanas klases autoceļiem var būt seši centimetri, bet putenī līdz pat 12 cm. Savukārt B uzturēšanas klases autoceļiem astoņi centimetri, putenī pat līdz 16 cm,  C uzturēšanas klasei 10 cm, putenī sasniedzot līdz 20 cm.  D uzturēšanas klases autoceļiem pieļaujamais sniega biezums netiek normēts. Autoceļu brauktuves pilnībā tiek attīrītas tikai pēc snigšanas beigām. Vietām ir iespējami lokālie aizputinājumi, tādēļ aicinām autovadītājus izvēlēties piemērotu ceļa un laika apstākļiem braukšanas ātrumu un ievērot lielāku distanci starp priekšā braucošiem transportlīdzekļiem.

 

 

Lai uzlabotu satiksmes drošību un informētu ceļu lietotājus par posmiem, kuros konkrētajā brīdī tiek veikti ceļu uzturēšanas darbi, ziemas tehnikas vienības ir aprīkotas ar GPS un tām līdzi var sekot tiešsaistes režīmā aplikācija Waze un VAS Latvijas valsts ceļi mājaslapas kartē.

Aicinām informēt par ceļu stāvokli valsts autoceļu posmos, zvanot uz VAS Latvijas Valsts ceļi Satiksmes informācijas centra diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555.

 

04.02.2019.

Dalīties