Ēnotāji tika iepazīstināti ar LAU darbības virzieniem, jomas specifikāciju un izvēlētās profesijas ikdienas pienākumiem, iespēju robežās ļaujot jauniešiem iejusties izvēlētājos amatos.

 

VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) Valmieras ceļu rajonā pieteicās piecas ēnas, no kurām četri jaunieši ēnoja iecirkņa būvdarbu vadītāja amatu un viens  - ceļu rajona direktora vietnieku. Ēnotāji bija no Smiltenes tehnikuma, Kocēnu pamatskolas, J. Endzelīna Kauguru pamatskolas, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas un no Strenču novada vidusskolas.

 

 

Alūksnes ceļu rajonā būvdarbu vadītāju ēnoja divi jaunieši no Smiltenes tehnikuma,  kuri tika iepazīstināti ar darbiem par  drenējošā slāņa izbūvi Pededzes pagastā.

 

 

Daugavpils ceļu rajonā arī būvdarbu vadītāja amatu ēnoja jaunietis no Vaboles vidusskolas, kurš tika iepazīstināts ne tikai ar teorētisko  profesijas pusi, bet arī praktisko, ļaujot iepazīties ar mums pieejamo tehniku.

Jēkabpils ceļu rajonā jaunietis no Jēkabpils Valsts ģimnāzijas ēnoja ceļu meistara profesiju, apgūstot pirmās iemaņas autoceļu uzturēšanas jomā.

 

 

Rīgā, administrācijā pieteicās septiņas ēnas -   uz nekustamā īpašuma pārvaldnieka, autoceļu uzturēšanas un uzraudzības daļas vadītāja, mehānikas inženiera, komunikācijas speciālista, IT daļas vadītāja un ceļu meistara profesijām. Jaunieši no Rīgas, Ventspils, Gulbenes, Ādažu un Ķekavas skolām. Daļa no administrācijas ēnotājiem devās ekskursijā uz Siguldas iecirkni aplūkot sāls un smilts čupas, kā arī dzīvē apskatīt ziemas dienesta tehniku. Savukārt, komunikācijas speciālista ēna piedalījās Latvijas televīzijas video sižeta filmēšanā par bedru remontdarbiem ar aukstā asfalta tehnoloģiju.

 

 

Komunikācijas speciālista ēna Daniela Linkeviča no Iļģuciema vidusskolas: “Pavadot šajā uzņēmumā vienu dienu, radās skaidrāka izpratne par lietām ko dara autoceļu uzturētājs, kā arī uzskatu, ka sabiedrība nenovērtē uzturētāju darbu un to nozīmi. Protams, lielu lomu spēlē arī tas, ka cilvēki jauc VAS “Latvijas Valsts ceļi” ar VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs”. Manuprāt, ceļu uzturēšanu ir ļoti svarīga  bez tā nebūtu iespējas tikt  ne uz skolām, ne medicīnas iestādēm. “

 

 

IT daļas vadītāja ēna Krišjānis Petrovs no Ķekavas vidusskolas: “Līdz šim nenojautu, ka, lai LAU varētu veikt savu darbu, visām nodaļām savā starpā ir cieši jāsadarbojas.  Bija interesanti dzīvē apskatīt arī tehniku un noliktavas.  Ēnu diena šeit noteikti radīja vēlmi turpināt izglītoties IT jomā. “

 

 

Ēnotāji tika iepazīstināti ar LAU darbības virzieniem, jomas specifikāciju un izvēlētās profesijas ikdienas pienākumiem, iespēju robežās ļaujot jauniešiem iejusties izvēlētājos amatos.

 

 

 

13.02.2019.

Dalīties