No 1.novembra valsts autoceļu uzturēšanā sākas ziemas sezona. Līdz ar to ziemas dienesta dežūras tiek uzsāktas diennakts režīmā.

No 1.novembra visā valsts teritorijā darbu ir uzsācis ziemas dienests  diennakts režīmā.

 

 

Galvenie ziemas sezonas darbi:

  • autoceļu attīrīšana no sniega;
  • autoceļu seguma slīdamības samazināšana;
  • dažādi operatīvi veicamie darbi (koki, riepas u.c.)

 

 

Lēmumu par ziemas dienesta darbu uzsākšanu pieņem 28 atbildīgie ziemas dienesta dežuranti visā Latvijā, balstoties pēc faktiskā ceļa virsmas stāvokļa un laika apstākļu prognozēm. Konstatējot noteiktajai uzturēšanas klasei neatbilstošus braukšanas apstākļus - sniegs, apledojums u.c.- ziemas dienesta dežurants nekavējoši uzsāk darba organizāciju.

 

 

 

Valsts autoceļi ir sadalīti dažādās uzturēšanas klasēs un tiek uzturēti prioritārā secībā. Valsts autoceļiem tiek noteiktas piecas ziemas uzturēšanas klases – A, A1, B, C un D - atkarībā no ceļu klasifikācijas, satiksmes intensitātes, seguma tipa, tehniskā stāvokļa un sociālekonomiskās nozīmes. 

 

 

Kopumā VAS Latvijas autoceļu uzturētājs  rīcībā ir vairāk nekā 600 dažāda veida ziemas uzturēšanas tehnikas vienības. Savukārt noliktavā, gatavībā ziemas sezonai ir 49 277 tonnas sāls un 16 051 kubikmetrs smilts-sāls maisījuma.

 

 

Lai uzlabotu satiksmes drošību un informētu ceļu lietotājus par posmiem, kuros konkrētajā brīdī tiek veikti ceļu uzturēšanas darbi, ziemas tehnikas vienības ir aprīkotas ar GPS un tām līdzi var sekot tiešsaistes režīmā aplikācija Waze un VAS Latvijas valsts ceļi  mājaslapas kartē.

 

 

Aicinām informēt par ceļu stāvokli, zvanot uz VAS Latvijas Valsts ceļi Satiksmes informācijas centra diennakts tālruni 8000 5555.

 

 

 

01.11.2018.

Dalīties