Ziemas sezona valsts autoceļu uzturēšanā ilgst no 1.oktobra līdz 31.martam, un tās laikā LAU kontrolē valsts autoceļu stāvokli 24 stundas diennaktī.

Ziemas sezona valsts autoceļu uzturēšanā ilgst no 1.oktobra līdz 31.martam, un tās laikā LAU kontrolē valsts autoceļu stāvokli 24 stundas diennaktī.

 

 

Savā darbā LAU darbinieki izmanto tiešos novērojumus, seko līdzi laika ziņām, kā arī informācijai no meteostacijām, kas izvietotas uz Latvijas galvenajiem autoceļiem, informācijai, ko sniedz ceļu lietotāji un dažādi dienesti.

 

 

Par slideniem ceļiem aicinām informēt Satiksmes informācijas centru, zvanot pa diennakts bezmaksas informācijas tālruni 8000 5555.

 

 

LAU uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir 20 115 km, tai skaitā galvenie autoceļi 1 669 km, reģionālie autoceļi – 5 318 km un vietējie autoceļi 13 128 km.

 

 

Darbu izpildes laiki atbilstoši autoceļu uzturēšanas klasei, kuru nosaka, ņemot vērā autoceļu klasifikāciju un transportlīdzekļu satiksmes intensitāti:

 

Uzturēšanas klase

A

A1

B

C

Laiks, kurā jānodrošina attiecīgie braukšanas apstākļi

6-22

6-20

6-18

6-18

Laiks autoceļa brauktuves attīrīšanai no sniega*

3 h

4 h

6 h

18 h

Laiks autoceļa brauktuves kaisīšanai ar pretslīdes materiālu

3 h

4 h

6 h

Netiek normēts

Laiks rievu izveidošanai sasalušā vai piebrauktā sniegā uz autoceļu brauktuves**

-

-

6 h

Netiek normēts

 

 

*Laiku autoceļu brauktuves attīrīšanai no sniega skaita no brīža, kad sniegs beidzis snigt, līdz brīdim, kad autoceļu brauktuve attīrīta no sniega.

 

 

**Laiku autoceļa brauktuves kaisīšanai ar pretslīdes materiālu un rievu izveidošanai sasalušā vai piebrauktā sniegā uz autoceļa brauktuves skaita no brīža, kad konstatēta apledojuma izveidošanās, līdz brīdim, kad attiecīgie darbi izpildīti.

 

 

Lai nodrošinātu kvalitatīvu ziemas dienesta darbu, LAU rīcībā ir dažādas ziemas dienesta tehnikas vienības, proti, 210 automašīnas, kuras aprīkotas ar kaisīšanas iekārtām un sniega lāpstām, 175 autogreideri, 130 ekskavatori, 114 traktori un 13 buldozeri.

 

 

Galvenie ziemas sezonas darbi:

 

  • autoceļu seguma apstrāde ar pretapledojuma materiālu
  • autoceļu un laukumu attīrīšana no sniega un sniega aizvešana
  • autoceļu operatīvā kopšana 

 

Visas ziemas dienesta automašīnas ir aprīkotas ar GPS/GPRS datu pārraides iekārtām. Tas ļauj veikt izpildītā darba automātisku reģistrāciju, kā arī operatīvi sekot līdzi kaisītāja darbam, pārraudzīt tā atrašanās vietu un laiku.

 

LAU pamatdarbība ir valsts autoceļu uzturēšana, kas tiek nodrošināta visā Latvijas teritorijā.

 

 

 

22.01.2018.

Dalīties