Autoceļu ziemas uzturēšanas darbi notiek koordinēti - katrai ziemas dienestā iesaistītajai automašīnai ir savs noteiktais maršruts, kurā tā veic uzdotos darbus. Sniegotos laika apstākļos ziemas dienesta tehnika ar paceltajām lāpstām vairumā gadījumu dodas vai nu uz savu maršrutu, lai veiktu autoceļa tīrīšanu un kaisīšanu, vai uz bāzi, lai papildinātu kaisāmā materiāla krājumus. Autoceļu uzturēšanā ir svarīgi stingri ievērot noteikto kārtību, lai uzturēšanas darbi noritētu saskaņoti un savlaicīgi. 

 

Vai, braucot ar paceltu lāpstu, var veikt autoceļa slīdamības samazināšanas darbus?

 

LAU tehnikas vienības, dodoties savā maršrutā, ir aprīkotas ar visām ziemas darbu veikšanai nepieciešamajām iekārtām, kuras tiek izmantotas atbilstoši situācijai. Ja uz autoceļa brauktuves ir izveidojies apledojums, bez sniega kārtas, tad tiek veikta tikai kaisīšana un lāpstas izmantošana nav nepieciešama. Uz biezas, nesen uzsniguša sniega kārtas sāls netiek kaisīts - tā vispirms tiek notīrīta. Tomēr jāņem vērā, ka uz ceļa brauktuves neliels sniega daudzums var saglabāties arī pēc nesen veiktiem uzturēšanas darbiem – visbiežāk plāna sniega kārta uz brauktuves paliek nelielo ceļa nelīdzenumu dēļ, kā arī uz brauktuves var palikt piebrauktā sniega kārta. Var būt arī gadījumi, kad mitrums un sniegs, ko saceļ gaisā braucošās ziemas uzturēšanas tehnikas riteņi, rada iespaidu, ka tiek veikti kaisīšanas darbi.

 

Ja Jums ir konkrēta informācija par to, ka uzturēšanas darbu rezultāts neatbilst ziemas sezonas autoceļu uzturēšanas prasībām un ceļa brauktuve tiek kaisīta uz tikko  irdenā, biezā sniegā, aicinām, minot konkrētu ceļu un laiku, informēt VSIA "Latvijas Valsts ceļi" Satiksmes informācijas centru, zvanot uz tālruni: 80005555. 

 

Brauktuves kaisīšana ar slīdamību mazinošiem materiāliem

 

 

Dalīties