Latvijas autoceļu uzturētāja darbinieki piedalās kongresā Somijā

24. un 25. augustā Somijā, Tamperē notiek starptautisks Autoceļu kongress, uz kuru ir devušies arī mūsu kolēģi. Kongresa ietvaros notiekošajā seminārā  VAS "Latvijas autoceļa uzturētājs" valdes loceklis Māris Kliģis un komercprojektu vadītājs Raitis Šteinbergs prezentēja uzņēmuma pieredzi Ziemas dienesta darba uzskaites automatizācijā, izmantojot GPS datus.  

 

LAU ziemas tehnikas vienības ir aprīkotas ar GPS iekārtām, kas sniedz iespēju tiešsaistē sekot līdzi darbu izpildei un uzkrāj būtisku informāciju par veiktajiem autoceļu uzturēšanas darbiem. Šie dati tiek izmantoti arī darbu uzskaitei - kāds darbs ir veikts, kādā laikā un cik daudz resursu tam ir izmantots. Ik gadu tiek sagatavoti 60 -80 tūkst. šādu darbu uzskaites ierakstu.  Sistēmas izstrādes un ieviešanas mērķis ir automatizēt darbu uzskaites procesu, pārnesot datus no vienas sistēmas uz otru,  tādejādi efektīvāk izmantojot darbinieku resursus un vienlaikus nodrošinot precīzus un operatīvus datus. 

 

Autoceļu kongress norisinās nu jau 34. reizi, un tas pulcē autoceļu uzturēšanas jomas profesionāļus un ekspertus no dažādām pasaules valstīm, dodot iespēju apmainīties ar pieredzi un uzzināt par jaunākajiem risinājumiem ceļu uzturēšanā, darba plānošanā un tehnoloģijās. 

 

24.08.2022.

Dalīties