Arī VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ir iesaistījies Pilsētvides serviss iniciatīvā “Plogging: Esi varonis” un šo svētdien pie Lubānas ezera dosies īpašā skrējienā, kura laikā tiks vākti mežos, pļavās un ceļmalās izmestie atkritumi.

 

Aicinām mums pievienoties ikvienu iedzīvotāju, kurš vēlas paveikt labu darbu un aktīvi pavadīt brīvdienu.

 

 

Šī gada 9. jūnijā ar lielu Plogging skrējienu tiks atklāta SIA “Pilsētvides serviss” kampaņa “Plogging: Esi varonis”. Pasākums notiks dabas ainavām bagātā Lubāna ezera apkaimē pie Lubāna mitrāja informācijas centra, plkst. 11:00. Plogging skrējienam ir aicināti pieteikties gan ģimenes ar bērniem, gan jaunieši un pieaugušie, pieredzējušie skrējēji un iesācēji.

 

Pārbaude Pārbaude Pārbaude
     
     

Plogging skrējiens tiks organizēts četros dažādos maršrutos:

 

  • Aiviekstes upes maršruts - 7 km
  • Bākas maršruts - 8 km
  • Teirumnieku maršruts- 6 km
  • Lubāna maršruts - 2,5 km (pagarināts maršruts līdz Putnu vērošanas tornim 14 km)

 

Skrējiens katrā no trasēm notiks gida pavadībā, un tā dalībnieki tiks nodrošināti ar visu nepieciešamo ekipējumu - T-krekliem, atkritumu maisiem un cimdiem. Finišā notiks savākto atkritumu svēršana un visi skrējiena dalībnieki tiks apbalvoti ar gardu cienastu ezera piknika zonā, kā arī varēs baudīt rotaļas ar vides tematiku, laika pavadīšanu pie dabas un labu mūziku.

 

 

Ploggings ir jauns videi draudzīgs fitnesa trends, kas apvieno lēno treniņa skriešanu ar atkritumu vākšanu. Plogginga kustības pirmsākumi meklējami Zviedrijā, kur 2016. gadā to nodibināja taku skrējējs un vides entuziasts Ēriks Alstroms (Erik Ahlström). Aktualizējoties vides piesārņojuma problēmai sabiedrībā, šī inovatīvā kustība ir kļuvusi globāla, iegūstot popularitāti gan vides aktīvistu, gan fitnesa entuziastu un aktīvā dzīvesveida piekritēju vidū. Šobrīd Plogginga kustībai pievienojušās jau vairāk nekā 40 valstis, tostarp arī Latvija, kur par šī kustības vēstnesi ir kļuvis uzņēmums “Pilsētvides serviss”.

 

 

“Plogginga kustības popularitāte un pievilcība slēpjas tās vienkāršībā. Šim sporta veidam nav specifisku noteikumu - nav svarīgi cik bieži un ilgi Jūs skrienat, cik daudz un kādus atkritumus savācat katru reizi, jo katrs, pat mazākais centiens ir no svara. Atšķirībā no daudziem citiem sporta veidiem tas neprasa ne sporta kluba abonementu, nez dārgo ekipējumu – viss, kas ir nepieciešamas ir sporta tērps, cimdi, atkritumu maiss un vēlme sniegt pozitīvu ieguldījumu apkārtējās vides sakārtošanā,” skaidro SIA “Pilsētvides serviss” valdes loceklis Jurģis Ugors.

 

 

Plogginga kustības atbalstītājs, VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" valdes priekšsēdētājs Raitis Nešpors pauž: "Rūpes par vides tīrību ir arī mūsu viens no darbības virzieniem. Ik gadu sakopjot piegružotās ceļmalas, esam secinājuši, ka izmesto atkritumu daudzums ir nemainīgs. To sakopšana gadā izmaksā teju 400 000 tūkstošu eiro. Ceļu nomalēs tiek izmesti plastmasas maisiņi, papīri, pudeles, kā arī iedzīvotāji nereti izmanto iespēju no mājsaimniecību atkritumiem atbrīvoties tos atstājot pie atkritumu tvertnēm autobusu pieturvietās. Līdztekus tam ceļmalas tiek piegružotas arī ar būvniecības un lielgabarīta atkritumiem. Ja iedzīvotāji atkritumus novietotu tiem paredzētajās vietās, tad atkritumu savākšanas izmaksas autoceļu uzturētājs varētu novirzīt lietderīgākiem ceļu uzturēšanas darbiem, piemēram, aptuveni 10 kilometriem grants autoceļu veikt dubultās virsmas apstrādi, padarot tos par melnā seguma ceļiem. Aicinu iedzīvotājus saudzīgi izturēties pret vidi, nemēslot ceļmalās un sadzīves atkritumus novietot tiem paredzētajās vietās.”

 

 

Mēs, Lubānas interesentu grupa, jeb vienkāršiem vārdiem sakot Aboriešu cilts, ar atkritumu vākšanu skrienot nodarbojamies jau vairākus gadus pat nezinot, ka šai nodarbei ir izdomāts speciāls nosaukums Ploggings. Aicinām pievienoties mums 9. jūnijā, lai šajā simboliskajā pasākumā izprastu Plogginga nozīmīgumu vides sakopšanas jomā un savas veselības uzlabošanas, fiziskās formas uzturēšanas iespējām, apvienojot šīs divas nodarbes vienā. Šajā vietā pie Lubāna ezera, kur akmens laikmetā sākās mūsu Latvijas vēsture, mēs būsim pagodināti redzēt Jūs, lai virzītos kopīgam mērķim par tīru un veselīgu vidi mums apkārt!” aicina biedrības “Aborieši” pārstāvis Māris Valainis.

 

 

Pilsētvides serviss mājas lapā (www.pilsetvide.lv) ir izveidota speciāli ploggingam veltīta sadaļa “Par Plogging”, kurā cilvēki var atrast detalizētāku informāciju par šo kustību, kā arī sekot līdzi un pieteikties plogginga skrējieniem. Lai pieteiktos Lubānas ezera skrējienam, iedzīvotāji ir aicināti aizpildīt pieteikuma formu šajā sadaļā, tekstā norādot savu vecumu un vēlamo trasi.

Lai izvairītos no vides piesārņojuma, pasākuma dalībnieki ir aicināti ierasties uz pikniku ar saviem daudzkārtējai lietošanai paredzētiem traukiem!

 

 

Projektu atbalsta: VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” un biedrība “Aborieši”.

Vairāk informācijas par plānotajiem pasākumiem un Ploggingu: 

https://www.pilsetvide.lv/lv/par-plogging

 

 

04.06.2019.

Dalīties