Ņemot vērā, ka nav novērojami ziemas sezonai raksturīgi laika apstākļi VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU), šobrīd veic arī citus ikdienas uzturēšanas darbus uz valsts autoceļiem, kuri uzlabo satiksmes drošību un ūdens atvadi no autoceļa seguma.

Grants segumiem tiek veikta greiderēšana, iesēdumu un bedru remonts, uzlabojot autovadītājiem braukšanas apstākļus un autoceļa caurbraucamību. Savukārt asfalta seguma autoceļiem tiek veikta nomaļu uzauguma noņemšana, kā arī nomaļu uzpildīšana, lai atjaunotu šķērsslīpumu ceļa nomalei, tādējādi uzlabojot ūdens atvadi no autoceļa seguma. Gan asfalta, gan grants autoceļiem, lai uzlabotu pārredzamību autoceļu krustojumos un nodalījuma joslā, tiek veikta krūmu griešana un to atvašu pļaušana.

 

Šogad grants autoceļiem greiderēšana veikta teju 9 000 km garumā, iesēdumu un bedru remonts 14 560 m3 apjomā. Krūmu griešana un atvašu pļaušana veikta 213 ha platībā, nomaļu uzpildīšana 825 m3 un nomaļu uzauguma noņemšana vairāk nekā 4 250 m3 apjomā.

 

Tāpat tiek turpinātas ziemas dienesta dežūras diennakts režīmā, lai nepieciešamības gadījumā varētu tikt uzsākti ziemas sezonas darbi – autoceļa seguma apstrāde ar pretslīdes materiāliem, brauktuvju attīrīšana no sniega. 2019./2020.g. ziemas sezonā brauktuvju apstrāde ar pretslīdes materiāliem veikta teju 148 900 km, autoceļa attīrīšana no sniega ar vienlaicīgu pretslīdes materiālu kaisīšanu vairāk nekā 24 520 km, brauktuvju attīrīšana no sniega teju 2 300 km garumā. Finansējums autoceļu ikdienas uzturēšanas darbiem tiek piešķirts uz gadu. Ziemas sezona autoceļu uzturēšanā beidzas 31.martā. Pēc faktiskā finansējuma izlietojuma tiek plānoti prioritārie darbi vasaras sezonā, piemēram, virsmas apstrāde, ūdens atvades sistēmas sakārtošana.

 

Atgādinām, ka autoceļu uzturēšanas darbiem tiešsaistes režīmā var sekot līdzi VAS “Latvijas Valsts ceļi” mājaslapas kartē (www.lvceli.lv), kā arī aplikācijā “Waze”, kurā iespējams arī informēt par valsts autoceļu stāvokli. Tāpat par bīstamām situācijām uz ceļa aicinām informēt arī VAS “Latvijas Valsts ceļi” Satiksmes informācijas centru, zvanot uz diennakts bezmaksas tālruni 8000 5555.           

22.01.2020.

Dalīties