VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) ziemas dienests šodien, 1. novembrī, uzsāk valsts autoceļu uzturēšanu ziemas sezonā. Lēmumus par nepieciešamo uzturēšanas darbu veikšanu visā valsts teritorijā pieņem 37 ziemas dienesta dežuranti.

 

Galvenie ziemas sezonas uzturēšanas darbi ir autoceļu attīrīšana no sniega un autoceļu seguma slīdamības samazināšana.

 

 

LAU ziemas dienesta dežurantu galvenajos pienākumos ietilpst kaisīšanas un tīrīšanas darbu organizēšana, balstoties uz faktisko ceļa stāvokli un laika apstākļu prognozēm. Informācija par autoceļu stāvokli tiek iegūta no meteostacijām, kas izvietotas uz Latvijas galvenajiem autoceļiem, saņemot informāciju no ceļu lietotājiem, aplikācijas WAZE, kā arī veicot tiešos novērojumus.

 

 

Šoziem valsts autoceļu uzturēšanā tiks izmantotas vairāk nekā 600 dažādas tehnikas vienības: 204 kravas automašīnas, kas aprīkotas ar kaisīšanas iekārtām un sniega lāpstām, 171 greideri, 122 ekskavatori un 105 traktori. Sagādāti arī slīdamības samazināšanai nepieciešamie materiālu krājumi – šobrīd noliktavās sāls ir 26 000 t apjomā, bet smilts-sāls maisījums sagatavots vairāk nekā 10 000 m3 apjomā.

 

 

Valsts autoceļi tiek uzturēti atbilstoši noteiktajām uzturēšanas klasēm A, A1, B, C un D, līdz ar to autoceļu brauktuves stāvoklis starp dažādām uzturēšanas klasēm var būtiski atšķirties. Ziemas uzturēšanas klases tiek piešķirtas gan ņemot vērā autoceļa satiksmes intensitāti, gan autoceļa segumu (asfalta, grants). Autoceļiem, pa kuriem pārvietojas sabiedriskais transports vai skolēnu autobusi, uzturēšanas klase nevar būt zemāka par C uzturēšanas klasi, savukārt grants seguma ceļiem tiek noteiktas C un D uzturēšanas klase. Autoceļiem, kuriem ir noteikta C un D uzturēšanas klase pastāvīgos laika apstākļos tiek uzturēti ar sniega kārtu.

 

 

Lai pārvietošanās pa autoceļiem būtu drošāka, LAU aicina autovadītājus savlaicīgi sagatavoties ziemas sezonai, veikt vasaras riepu nomaiņu un ievērot drošas braukšanas principus ziemas apstākļos. Autoceļu uzturēšanas darbiem ikviens var sekot līdzi tiešsaistes režīmā aplikācijā Waze un VAS “Latvijas Valsts ceļi” mājaslapas kartē (www.lvceli.lv). Aicinām informēt par ceļu stāvokli VAS “Latvijas Valsts ceļi” Satiksmes informācijas centru, zvanot pa diennakts bezmaksas tālruni 8000 5555.

 

Karte. 2019./2020. gada ziemas sezonas autoceļu uzturēšanas klases.

 

2019/2020.gada ziemas sezona,  autoceļu uzturēšana

01.11.2019.

Dalīties