Šorīt uz plkst. 6.30 sniegs un apledojums visā Latvijā apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, daudzviet Kurzemē un Vidzemē aizputinājumu dēļ ir īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi. Sniegotos un slidenos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 127 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.mes informācijas centrs.

Uz valsts galvenajiem autoceļiem īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi ir :

 

Tallinas šoseja (A1) visa maršruta garumā;
Vidzemes šoseja (A2) no Rīgas līdz Līgatnei;
Valmieras šoseja (A3) no Murjāņiem līdz Braslas tiltam;
Rīgas apvedceļš (Baltezers-Saulkalne) (A4) visa maršruta garumā;
Rīgas apvedceļš (Salaspils-Babīte) (A5) visa maršruta garumā;
Daugavpils šosejas (A6) no Rīgas līdz Saulkalnei;
Bauskas šoseja (A7) no Rīgas līdz Dimzukalnam;
Jelgavas šoseja (A8) no Rīgas līdz Olainei;
Liepājas šoseja (A9) no Rīgas līdz Kaģiem un no Apšupes krustojuma līdz Kalvenei;
Ventspils šoseja (A10) no Rīgas līdz Usmai.
 

 

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana visā Latvijā. Īpaši apgrūtināta braukšana pa reģionālajiem un vietējiem autoceļiem ir Daugavpils, Valmieras, Krāslavas, Dobeles, Kuldīgas, Rīgas, Saldus, Tukuma un Talsu apkārtnē.

 

Atgādinām, ka snigšanas laikā sniega kārta un apledojums veidojas atkārtoti un aicinām plānot papildu laiku ceļā. Svarīgi izvēlēties laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot lielāku distanci līdz priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem. Uzturēšanas darbi tiek veikti prioritārā secībā, sākumā strādājot uz galvenās, tad reģionālās un pēc tam uz vietējās nozīmes autoceļiem. Uzturēšanas darbu mērķis ir iespēju robežās uzlabot braukšanas apstākļus, taču ar tiem nevar novērst ziemu.

 

Pēc snigšanas beigām valsts galvenie autoceļi no sniega ir jānotīra trīs stundu laikā, savukārt uz mazāk noslogotiem ceļiem šiem darbiem tiek dots līdz pat 24 stundām.

 

Atgādinām, ka ceļi ar grants segumu ziemā tiek uzturēti ar piebraukta sniega kārtu.

 

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem aicinām informēt VSIA Latvijas Valsts ceļi, zvanot pa diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma kontos sociālās saziņas tīklos Twitter un Facebook. 

 

Informāciju sagatavoja VSIA Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa un Satiksmes informācijas centrs

13.12.2022.

Dalīties