Lai pēc iespējas efektīvāk reaģētu uz notiekošo valsts autoceļu tīklā,  VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) sāk izmantot jaunu komunikācijas kanālu – aplikāciju “Waze”, ar kuras palīdzību turpmāk ikviens varēs sniegt informāciju par bīstamiem apstākļiem uz autoceļiem. 

Tā kā LAU apstrādā ziņojumus, kas atbilst autoceļu uzturēšanas darbu specifikai, iesniedzot ziņojumu aplikācijā “Waze”, svarīgi norādīt konkrētu bīstamības tēmu jeb apakšsadaļu. Pašlaik “Waze” piedāvā trīs bīstamības sadaļas, no kurām katrai ir savas apakšsadaļas. Ziņojumu apakšsadaļas, kuras izvērtē LAU, ir sekojošas:

 

  • Uz ceļa: Šķērslis, Bedre, Sabraukts dzīvnieks;
  • Ceļa malā: Pazudusi ceļazīme;
  • Laika apstākļi: Ledus, Plūdi.

 

 

Informācijai, kas tiks iesniegta “WAZE”, sekos līdzi LAU Klientu atbalsta dienests un VAS “Latvijas Valsts ceļi” Satiksmes informācijas centrs, bet tālāk šī informācija tiks nodota atbildīgajām struktūrvienībām iesniegtās informācijas pārbaudei. Ja nepieciešams, pēc autoceļu apsekošanas tiks uzsākts darbs pie neatbilstību novēršanas normatīvo aktu noteiktajā kārtībā un termiņos.

 

 

“Waze” ir bezmaksas navigācijas rīks, kas analizē aktuālo informāciju par lietotāju braukšanas ātrumu un atrašanās vietu, kā arī izvērtē lietotāju pievienotos ziņojumus par satiksmes plūsmu un citām ikdienas aktualitātēm uz ceļa, kā rezultātā tas lietotājiem spēj piedāvāt maršrutēšanu un tiešsaistes datus par satiksmi. “Waze” publicētā informācija par bīstamām situācijām uz ceļa LAU rīcībā nonāks programmas Connected Citizens ietvaros.

 

 

Kā ziņot par bīstamām situācijām uz ceļa ar lietotni "Waze"?

 

 

Atgādinām, ka autoceļu uzturēšanas darbiem tiešsaistes režīmā var sekot līdzi arī VAS “Latvijas Valsts ceļi” mājaslapas kartē (www.lvceli.lv). Tāpat par ceļu stāvokli aicinām informēt VAS “Latvijas Valsts ceļi” Satiksmes informācijas centru, zvanot pa diennakts bezmaksas tālruni 8000 5555. Ja uz autoceļa izveidojusies bīstama situācija, tieši zvans VAS “Latvijas Valsts ceļi” Satiksmes informācijas centram ir operatīvākais veids informācijas nodošanai.

29.11.2019.

Dalīties