Šodien uz plkst. 13.00, ļoti apgrūtināta braukšana pa vietējiem un reģionālajiem valsts autoceļiem ar grants segumu ir Limbažu, Preiļu, Krāslavas un Daugavpils apkārtnē.

Atkušņa un lietus ietekmē patlaban uz ceļiem ar grants segumu īpaši sarežģīti braukšanas apstākļi var veidoties arī citviet. Šie ceļi ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu, to bīstamos posmus pēc nepieciešamības rievo un kaisa ar smilti, taču šādos tas nav efektīvi, jo kūstošais snigs un lietus noskalo smiltis no ceļa, bet rievojums izkūst.

 

Autobraucējiem jārēķinās, ka grants autoceļi atkusnī var būt ļoti slideni, jo kūstošais sniegs un lietus veido ledus kārtu. Jāņem vērā tas, ka ceļa stāvoklis šādos apstākļos var mainīties ļoti strauji.

 

Tiem, kas ikdienā pārvietojas pa šādiem autoceļiem, ir jābūt gataviem ziemas braukšanas apstākļiem, tai skaitā atkusnī, un atbilstoši jāaprīko autotransporta līdzekļi, nepieciešamības gadījumā lietojot radžotas riepas. Aicinām izvēlēties braukšanas apstākļiem atbilstošu ātrumu un braukšanas stilu. Ļoti uzmanīgiem šajos laika apstākļos ir jābūt arī gājējiem un velosipēdistiem.

 

Meteorologu prognozes liecina, atkusnis turpināsies, vien naktīs gaisa temperatūra noslīdēs zem nulle grādiem.

 

Ceļiem ar grants segumu pārsvarā ir C uzturēšanas klase un MK noteikumi neparedz šo ceļu kaisīšanu un rievošanu visā garumā, bet tikai bīstamos posmus. Tomēr, ņemot vērā pašvaldības lūgumus, LVC reģionālā nodaļa var dot uzdevumu VAS Latvijas autoceļu uzturētājs rīkojumus veikt ziemas uzturēšanas darbus uz C klases ceļiem arī citos posmos. Vairāk par valsts ceļu uzturēšanu ziemā šeit: https://lvceli.lv/buj/ziemas-uzturesana/cik-bieza-sniega-vai-ledus-karta-ziema-ir-pielaujams-uz-valsts-autoceliem-atkariba-no-to-uzturesanas-klases/.

 

Aicinām ziņot par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem VAS Latvijas Valsts ceļi pa diennakts tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma Twitter un Facebook kontos.

Informāciju sagatavoja VSIA Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa un Satiksmes informācijas centrs.

10.02.2022.

Dalīties