Arī dienas laikā uz plkst.12.30 Kurzemē un vietām Pierīgā līst, arī sasalstošs lietus. Galvenie autoceļi vairākkārt ir kaisīti, šobrīd strādā 118 ziemas dienesta tehnikas vienības, taču lietus ietekmē kaisītais materiāls var tikt noskalots, ledū izveidotās rievas izkust un apledojums var veidoties atkārtoti.

Patlaban valsts rietumu daļā braukšanas apstākļus apgrūtina lietus un apledojuma veidošanās, Dobeles apkārtnē uz vietējiem un reģionālajiem autoceļiem braukšanas apstākļi ir īpaši apgrūtināti.

                            

Apgrūtināti braukšanas apstākļi ir arī daudzviet Latgalē un Vidzemē, īpaši uz valsts vietējiem un reģionālajiem autoceļiem.

 

Meteorologi prognozē, ka dienas laikā sasalstošais lietus var skart valsts lielāko daļu. Ceļi var būt slideni un pārvietošanās pa tiem var būt īpaši apgrūtināta, īpaši pa grants autoceļiem, kas ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu..

 

Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai par braukšanas apstākļiem kartē VSIA Latvijas Valts ceļi (LVC) mājaslapā www.lvceli.lv, būt piesardzīgiem pie stūres un ievērot drošas braukšanas principus.

Ļoti grūti izbraucami būs vietējās nozīmes grants ceļi, kurus ziemā uztur ar piebraukta sniega kārtu – ceļus klāt ledus un ūdens kārta, savukārt uzturēšanas darbi šādos laikapstākļos ir neefektīvi. Tiem, kuri ikdienā pārvietojas pa šādiem autoceļiem, ir jābūt gataviem ziemas braukšanas apstākļiem un jāpārliecinās, ka transporta līdzeklis ir atbilstoši aprīkots, nepieciešamības gadījumā lietojot riepas ar radzēm.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem aicinām informēt VSIA Latvijas Valsts ceļi, zvanot pa diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma kontos sociālās saziņas tīklos Twitter un Facebook. 

 

Informāciju sagatavoja VSIA Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa   un Satiksmes informācijas centrs

20.12.2022.

Dalīties