Valsts autoceļu ikdienas uzturēšanā ir noslēgusies ziemas sezona. Līdz ar autoceļu ziemas uzturēšanas sezonas noslēgšanos, tiek pārtrauktas ceļu uzturētāju ziemas dežūras diennakts režīmā.

Tomēr, ja iestāsies ziemai raksturīgie laika apstākļi, tad autoceļu uzturēšanas darbi – brauktuvju apstrāde ar pretslīdes materiāliem, brauktuvju attīrīšana no sniega, tiks veikti pēc nepieciešamības.

 

Šajā ziemas sezonā brauktuvju slīdamība novērsta vairāk kā 511 000 km garumā, brauktuvju attīrīšana no sniega ar vienlaicīgu kaisīšanu ar pretslīdes materiāliem vairāk kā 164 000 km, attīrīšana no sniega veikta turpat 78 000 km garumā.

 

2017./2018.gada ziemas sezonā valsts autoceļu uzturēšanā izlietoti 23,8 milj. euro. Ik gadu ziemas uzturēšanas darbi veido aptuveni trešo daļu no kopējā valsts autoceļu ikdienas uzturēšanai piešķirtā finansējuma.

 

Šī ziema bija raksturīga ar krasām laika apstākļu atšķirībām Latvijas reģionos. Vidzemē ilgstoši bija patstāvīga sniega sega un sals, pēc kura iestājās atkusnis. Savukārt Kurzemes reģionā gaisa temperatūra svārstījās ap 0 grādiem, līdz ar to uz autoceļiem bieži mēdza veidoties satiksmei bīstamais melnais ledus un regulāri veidojās atkusnis. Lai samazinātu brauktuvju slīdamību un nodrošinātu drošākus braukšanas apstākļus autovadītājiem, regulāri tika veikta autoceļa seguma apstrāde ar prestlīdes materiāliem. Neraksturīgi ziemas sezonai tika veikti ikdienas uzturēšanas darbi, kuri saistīti ar ūdens atvades sakārtošanu, jo vietām autoceļi applūda un tika slēgti satiksmei.

 

Ziemas sezona valsts autoceļu uzturēšanā sākas no 2017.gada 1.novembra līdz 2018.gada 31.martam, pēc nepieciešamības periods var tikt pagarināts.

18.04.2018.

Dalīties